Internet je dnes úplně všude. Používají ho ve stejné míře jak páni, tak i kmáni. Celosvětová síť dnes dosahuje i do nepálských vesniček, kde ještě často nemají ani vodovodní přípojku. Jedná se zkrátka o fenomén, který má potenciál růst ještě více. Jedním z důvodů růstu jsou i videa, kterých je v současnosti internet doslova přecpaný. Samozřejmě, že se na něm dají pustit i nelegálně sehnané hollywoodské novinky, ale o těch teď řeč není. Jde hlavně o amatérské či plně profesionální, ovšem o volně přístupné filmy, které mohou být mnohdy zajímavé. Z velké části se nacházejí hlavně na serveru Youtube, ale jsou i jiné portály, kde se videa běžně sdílejí. Problém je, že často se nedají stáhnout.

Stahování filmů v tomto případě nemusí na první dobrou dávat smysl. Proč si stahovat něco a tím si zaplňovat zbytečně harddisk, co si můžu pustit on-line? Inu hlavně proto, že to taky nemusí být on-line dlouho. Samotná uživatelé svá videa často mažou či jsou jim dokonce mazána servery, na kterých je mají uložené. Je tedy dobré udělat si zálohu ještě předtím, než se na něj stihnete dokoukat. Pak si můžete takový soubor klidně smazat a stáhnout si nový.

Stačí vybrat vhodné stránky

K tomu, abyste si mohli uložit videa z internetu na svůj disk můžete použít některý z mnoha specializovaných programů. Mějte však na paměti, že ne všechny jsou uživatelsky příjemné. Mnohé z nich naopak nabízejí spíše nepřátelské uživatelské prostředí. To však tak moc nevadilo, naučit se dá ledacos. Co je však velký problém, to je fakt, že každý z těch programů obvykle funguje pouze na jeden nebo dva servery, takže všechna videa, která vás zajímají na několika různých stránkách jedním stahovačem si budete moci uložit jen zřídka kdy.

Naštěstí to není ani potřeba, jelikož existují stránky stahujvidea.cz, s jejichž pomocí je sosání video, ale i audio souborů procházkou růžovou zahradou. A to i pro úplně laiky.

Stahujte videa

Stahujte videa z Youtube, Facebooku, Instagramu, Tiktoku a dalších webů

Podporované webové stránky

Youtube Facebook Instagram Tiktok Twitter Twitch Pinterest 9gag Bandcamp Blogger Break Buzzfeed Dailymotion Douyin Espn Flickr Imdb Imgur Izlesene Kwai Likee Liveleak Mashable Odnoklassniki Reddit Soundcloud Ted Tumblr Vimeo Vk

Stahujte audio

Stáhněte si audio z YouTube, TED, Soundcloud, Bandcamp, Tiktok, Reddit