18. 5. 2023

Chcete si video stáhnout?

Na internet se dá umístit pomalu cokoliv, a proto si na něm určitě každý, kdo chce, najde něco, co ho zaujme. A jak se známe, těší se oblibě nás lidí hlavně to, co není statické, kde se něco zajímavého děje. A proto máme v oblibě i videa, kterými se to na internetu jenom hemží. A jelikož se dá natočit prakticky cokoliv, mohou být videi plně uspokojeni všichni. I ti, kteří se u nich rádi baví, i ti, kteří mají raději vážná témata, i ti, kdo mají v oblibě třeba lechtivé scény, napětí, akci, hrůzu…

Každé video si tak může na internetu získat své příznivce. A když si je získá, tito se k němu často rádi vracejí. A co takoví návštěvníci nemají logicky v lásce? Přece to, když jednoho dne zjistí, že na místě, kde jejich oblíbené video bylo, už toto není. Protože by sice mohla být na vině i jenom nějaká dočasná porucha, jenže daleko pravděpodobněji jde o to, že je takové video z nějakého důvodu odstraněno. Někdy už ho na dané stránce nechce mít její majitel nebo autor, někdy zasáhne třeba i cenzura, a video je prostě pryč. A jestli se nepřesunulo na nějaký jiný web, zůstane už jenom v našich vzpomínkách, ze kterých pomalu vyprchává.

Ale musíme se vždy rozloučit s videi, která se nám sice na síti zalíbila, ale jednoho dne jsou ta tam? Vlastně nemusíme. Sice nikdy nepřesvědčíme autory podobných videí, aby je na internetu věčně udržovali při životě, sice nepřinutíme provozovatele internetových stránek, aby si tam nechali video jenom proto, abychom se k němu my mohli vracet, ale můžeme si videa, která jsou na internetu, bez problémů stahovat. Stačí to jenom mít vhodný downloader, který použijeme, a video z YouTube stejně jako leckterého jiného zdroje může skončit v našem vlastním zařízení. Kde už záleží jenom na nás, jak dlouho si tu takový materiál uchováme a kdy a jak se jím budeme kochat.