Chcete video napořád?

Fast and free all in one video downloader

26. 5. 2023

Chcete video napořád?

Když někdo umístí na internet video, dělá to pochopitelně proto, že chce, aby si ho jiní lidé pustili. Aby ho viděli ti, kdo ho vidět chtějí nebo přímo potřebují. Ale co dotyčný, nebo třeba majitel internetové stránky, na které se dané video objevilo, také dělá? Může ho i smazat, kdykoliv usoudí, že už tam toto z nějakého důvodu být nemá. Tak už to prostě na internetu chodí.

Jenže co se videí týká, nejsou na internetu pouze tato se svými autory. Jsou tu i uživatelé, kteří taková videa sledují. A pokud je některý z podobných výtvorů zaujme, pouštějí si ho znovu. A to třeba i mnohokrát. A pouštěli by si ho možná až do konce svých dní. Což ale často není možné, protože se videa na internetu nejen objevují, ale také z něj mizí.

A co když chce mít někdo nějaké video k dispozici dlouhodobě? Na internetu ho sice najde, může si i poznamenat jeho odkaz, jenže jakmile je ono video smazáno, je prostě pryč. Už si ho nikdo neprohlédne.

A pokud se s tím někdo nechce smířit? Jedno řešení by se ještě našlo. A tím je možnost si žádoucí video stáhnout a uložit. Což ale není rozhodně tak jednoduché jako si někam uložit odkaz nebo obsah některé internetové stránky, případně jiný soubor. Videa se z internetu jenom tak do vlastního zařízení nepřestěhují.

Je to složitější, ale nemožné to naštěstí přece jenom také není. Když se totiž použije příslušný downloader, hezky česky stahovač, dá se do tohoto jednoduše umístit odkaz žádoucího videa a pak už je stažení si toho žádaného hračkou.

Kdo si tedy oblíbí nějaké internetové video, neměl by se spoléhat na to, že ho na stejném místě, na YouTube, Facebooku, TikToku nebo kdekoliv jinde, najde kdykoliv. A měl by si ho stáhnout, dokud je čas. Protože stažené video lze kdykoliv vymazat, ale video, které někdo odstraní z internetu, už si odsud nikdo nikdy nestáhne.