7. 8. 2023

Co zmizelo, to zmizelo

Jsou lidé, kteří se dokážou na internetu dívat klidně i celé dlouhé hodiny na nejrůznější videa. A možná jsou tu i ti, pro něž je internet spojen jenom s videi, kteří se tam nevěnují ničemu jinému než pozorování právě těchto výtvorů. Je to možné, protože je na síti videí skutečně spousta, a není to ani nelogické, protože je často opravdu na co se dívat. Co se takových výtvorů týká, každý si mezi nimi najde na internetu dost toho pro něj pravého. A i lidé, kteří používají internet k jiným účelům, určitě aspoň nějaká ta videa viděli, protože jsou tato velice snadno k nalezení a mnohdy zaujmou i ty, kdo je původně vůbec nehledali.

Kdykoliv prostě chceme, najdeme si na internetu nějaká ta videa odpovídající našemu vkusu a díváme se na ně. Proč by také ne? A někdy nás tato zaujmou natolik, že si řekneme, že se na ně příště podíváme znovu. A máme to opravdu v úmyslu. Jenže když se na místa, kde taková zajímavá videa byla, vrátíme, můžeme zjistit, že už tam tato nejsou. Byla tam, ale zmizela. Protože internet se vyvíjí, a stejně jako se tu objevuje neustále nový obsah, se tu také starší obsah někdy ztrácí. Prostě ho někdo vymaže. A co zmizí, to už si nikdy znovu nepustíme. Pokud nemáme to štěstí, že to autor místil i někam jinam, kde se nám to zase najít podaří. Nebo pokud nemáme to štěstí, že jsme si pro nás populární video včas stáhli do svého zařízení.

Internet nám prostě nedává jistotu, že tam vždy najdeme ta videa, která chceme najít. Ale díky stahovačům máme naštěstí možnost zkopírovat internetová videa k sobě. A pak je máme k dispozici kdykoliv, dokud sami neusoudíme, že už nás nebaví a je na čase je smazat.

A tak je dobře, že existují i takové stahovače neboli downloadery. A že existuje i portál, na kterém jsou jejich odkazy shromážděny, abychom lehce našli ten pravý. A nepřišli tak o možnost sledovat videa, která se nám líbí.