14. 8. 2023

Internetová videa nebývají věčná

Na tom, že se dají na internetu najít různá videa, není vůbec nic zvláštního. Taková možnost tu je, a je dokonce tak hojná, že není určitě v lidských silách uvidět aspoň jednou jedinkrát všechny ty výtvory, které se na síti objeví. Ale zatímco některá videa nikdy neuvidíme a neschází nám, v případě jiných je tomu naopak. Ta chceme nebo i potřebujeme vídat, a to i opakovaně. A většina uživatelů internetu si tedy dejme tomu zapamatuje nebo uloží odkazy, kde se jejich populární videa nalézají, nebo si pamatují aspoň jejich názvy, aby je v případech, kdy po nich zatouží, našli s vyžitím nějakého internetového vyhledávače. A někdy jim to stačí k naprosté spokojenosti.

Ale někdy se stane, že člověk takové své oblíbené video hledá, aby se na něj znovu podíval, jenže už ho na původním místě neobjeví. I to se stává, a nemusí jít jenom o důsledek překlepu v internetovém odkazu. Někdy prostě autor nebo provozovatel internetové stránky zde původně zveřejněné video odstraní. A pak už je i to sebeusilovnější hledání marné. Protože kde nic není, tam se nic nenajde.

Uživatelé internetu jsou tak někdy smíření s tím, že přijde den, kdy už svá oblíbená videa více neuvidí. Je to smutné, ale pokud nejsou jejich autory, prostě jejich osud neovlivní.

Nebo ovlivní?

Vlastně je tu určitá možnost, jak si uchovat oblíbená internetová videa i tehdy, když už se na síti nenalézají. Je možné si je z internetu stáhnout do vlastních zařízení a tím si je pro svoji potřebu uchovat. A proto jsou tak důležité stahovače neboli downloadery. A proto je tak důležitý i internetový portál, na kterém jsou stahovače shromážděny pěkně na jednom místě a lze si z nich rychle a pohodlně vybrat ten pravý. Když se totiž využije stahovač, můžeme si oblíbené video uložit tam, kam chceme, a tím si můžeme zajistit, že už se nám neztratí. Budeme ho mít k dispozici, i kdyby se už z internetu ztratilo.