9. 11. 2023

Jak nepřijít o videa

Skoro bych se vsadil, že i vy stejně jako já máte na internetu nějaké video, které se vám líbilo a líbí. A stejně bych se byl ochoten i vsadit, že se k němu aspoň občas vracíte, když si ho chcete připomenout a máte na to náladu a čas. A není na tom nic špatného, bez ohledu na to, od koho a o čem ono video je. Prostě se vám líbí a proti gustu žádný dyšputát. Chcete-li se na to dívat, nikdo vám to nemůže mít za zlé, snad jedině s výjimkou nějakého zavrženíhodného obsahu.

Chcete-li se na nějaké video nebo nějaká videa dívat častěji, budiž vám to přáno. Ale pokud jste to doposud nezjistili sami, má to jednu nepříjemnou komplikaci. A tou je skutečnost, že nic, a tedy ani videa, nevydrží obvykle na internetu věčně. Jsou výtvory, které jsou tu stálicemi a správci stránek je u sebe uchovávají, ale jsou i videa, která po delší nebo i kratší době zase zmizí. Někdo oprávněný je prostě odstraní, protože už je tam z jakéhokoliv důvodu nechce mít. A i kdyby se pak uživatel snažil sebevíc, už tam takový odstraněný materiál nenajde.

A že jsem vám nasadil brouka do hlavy? Že existuje i video nebo třeba i celá řada videí, která nechcete postrádat? A že se teď bojíte, že o možnost to sledovat přijdete? Jistě, bát se můžete. Ale také můžete zachovat chladnou hlavu a vyřešit to ke své naprosté spokojenosti.

To, že jsou videa na cizích internetových stránkách, totiž neznamená, že jste při jejich sledování vydáni na milost a nemilost majitelům takových stránek nebo autorům videí. Můžete se postarat, abyste tyto výtvory mohli sledovat i v případě, že z internetu zmizí.

Můžete totiž využít portál nabízející celou řadu downloaderů, vybrat si z nich ten správný a s jeho pomocí si oblíbená videa stáhnout. A uložit si je tam, kam chcete. Protože jsou-li pak taková videa uložená někde u vás, už vás o ně nikdo nepřipraví. A vy je budete moci vidět, kdykoliv jenom budete chtít, a to i off-line.