18. 11. 2023

Jak nepřijít o videa?

Máte na internetu nějaké oblíbené video, které vás něčím zaujalo a ke kterému se rádi vracíte? Tipoval bych, že ano. A že se zřejmě nejedná o video jediné, že těch, která se vám zamlouvají, je tam víc. A možná i víc než dost. A teď si představte, že by se vám takové oblíbené video z internetu ztratilo a vy byste ho marně hledali. Nebo si to jenom nepředstavujte, protože je dost dobře možné, že už to znáte, že už jste to zažili v praxi. Je to docela smutná skutečnost, že?

A ona to skutečnost je. Videa se na internet nejen dávají, ale také se odsud zase odebírají. A kdykoliv to může postihnout i kterékoliv z těch, jež jste si oblíbili. A jež byste chtěli sledovat i v budoucnu.

Ovšem jakmile někdo video ze své stránky odstraní, už tam toto prostě není. A s největší pravděpodobností už se na to místo nevrátí, ani se nevynoří někde jinde, na nějaké jiné stránce. Osud už je prostě takový.

Je vám to líto? Nechcete, aby to postihlo právě to, co máte rádi? Pak bych pro vás měl radu. Sice vám neporadím, jak přimět majitele dané internetové stránky, aby tam kvůli vám nějaké to video nechal napořád, ale mohu vám nabídnout jiné řešení. A tím je stažení si takového videa.

Ano, je to tak. Videa se z internetu dají i stahovat a ukládat do vlastních zařízení, kde je mají uživatelé k dispozici kdykoliv bez ohledu na cokoliv. Stačí použít downloader neboli stahovač a video z internetu se může uložit tam, kam chcete a kde ho budete mít jenom sami pro sebe.

A jak na to? Nejjednodušší je otevřít si portál, na kterém je široká nabídka takových downloaderů, tam si vybrat ten správný, s jeho pomocí si video z internetu stáhnout a uložit. Je to tak prosté, jak vám to z těchto řádků připadá.

A pak? Pak, když máte ono video stažené, už si ho můžete pouštět tak, jak je vám to milé. Protože z vašeho zařízení už ho nikdo cizí proti vaší vůli neodstraní. A máte ho tak k dispozici tak dlouho, jak jenom sami chcete.