Jak nepřijít o videa

Fast and free all in one video downloader

26. 5. 2023

Jak nepřijít o videa

Když má někdo tu potřebu, umístí na internet to, co tam hodlá umístit, a očekává od toho splnění jeho záměrů. A když dotyčný dosáhne toho, čeho dosáhnout chtěl, třeba takový materiál zase odstraní, aby tam zbytečně nepřekážel. Jenže zatímco spoustě uživatelů takové odstraňování starého materiálu z internetu nevadí, jsou i lidé, kterým tam pak něco takového může chybět.

Vezměte si třeba taková videa. Jejich autoři jich ukládají na internet ohromné množství, a zatímco jsou některá ignorována nebo se netěší dlouhodobému zájmu, jsou i taková, která si získají třeba i skutečně trvalou přízeň některých lidí. Těch, kteří by si je dokázali pouštět třeba i věčně. Jenže když dojde k jejich smazání, už si je na internetu prostě nikdo neprohlédne. A i ti, jimž taková videa přirostla k srdci nejvíce, by je měli oželet. Nelze jinak.

A jak se bránit proti nenávratné ztrátě toho, co se rozhodnou autoři a majitelé internetových stránek vymazat? Pokud jde o videa, pak ta, jež byla podobným způsobem ztracena, už nejspíše nikdy neuvidíme. Ale ta, která jsou na internetu nyní, se ještě pro ty, kdo si je oblíbili, zachovat dají. A to tak, že si je dotyční z internetu stáhnou a uloží někam do vlastních zařízení.

A jak se stahují taková videa? Pochopitelně ne tak jednoduše, jako se ukládají celé internetové stránky nebo dejme tomu dokumenty ve Wordu, pdf a podobně. Ale když se využijí vhodné stahovače, anglicky downloadery, je i stažení a uložení si internetových videí docela hračka. Do takového stahovače se vloží adresa vybraného videa a dál už je to hračka. A ten, kdo si takto stáhne svá populární videa, má jistotu, že ta už mu nikdo nesmaže. Leda on sám.

A kde takové downloadery najít? Možností je zřejmě víc, ale nejjednodušší je zamířit na portál, kde je lze najít hezky pohromadě. A kde je tedy využití této možnosti nejsnadnější. A určitě lepší než smiřování se s tím, že už ta videa, která máme rádi, třeba z cizí vůle jednoho dne nenajdeme.