Jak správně hubnout a posilovat

Fast and free all in one video downloader

30. 1. 2023

Jak správně hubnout a posilovat

Obezita je civilizační choroba, a ačkoli se může zdát, že je to jen nepříjemné nebo nevzhledné, ve skutečnosti může mít závažné zdravotní dopady. Mnozí z vás se již pokoušeli efektivně zhubnout, ale jo-jo efekt vám zas pracně shozená kila vrátil zpět a ještě něco přidal navíc. Na hubnutí a správném cvičení a posilování je nejdůležitější to správné „know-how“, tedy vědět, jak na to, a čemu se naopak vyvarovat.

Využijte YouTube

YouTube je zdroj, kde naleznete celou řadu vhodných návodů, jak správně cvičit, jak často a v jaké intenzitě, s jakým nářadím a v jakém prostředí. Dozvíte se tu, že je možné cvičit i doma, a že nepotřebujete ani odborného lektora ani prostředí posilovny s vydýchaným vzduchem.

Zvládnete to i sami se základními nakládacími činkami a s některými cviky se zátěží, jako jsou např. oblíbené kliky s batůžkem na zádech. Kliky můžete provádět s různě dlouhými úchopy rukou, např. čím delší úchop. Tím obtížnější cvik, a tím lépe také formuje prsní svaly.

Nezapomínejte na břišní a zádové svaly

Lidé, kteří chtějí budovat svalovou hmotu, občas zapomínají na břišní svaly a také na svalstvo zad. Zařaďte do svého cvičebního plánu i mrtvý tah a přítahy činky k hrudníku v předklonu.

Co se týče nohou, doporučit bychom vám mohli dřepy se závažím, ale buďte opatrní na kolenní klouby. Vhodné je kombinovat cviky s chůzí do schodů a ze schodů a se skákáním na trampolíně. Na YouTube se také dozvíte, jak správně odpočívat, relaxovat, a jak si tréninkové dávky rozdělit v průběhu celého týdne.

Bez vhodné stravy to nepůjde

Uvědomte si, že cvičení je teprve polovina úspěchu při zdravém hubnutí a posilování, musíte bezpodmínečně zařadit vhodný stravovací režim, vyřadit z jídelníčku sladkosti, výrobky z bílé mouky, rafinovaný cukr a také uzeniny a červené maso. Dejte přednost raději rostlinné stravě, která je méně kalorická, obsahuje mnoho vlákniny a je obecně zdravější.