30. 12. 2023

Nechcete přijít o oblíbená videa?

Na internetu je uveřejněna kromě jiného i celá spousta věcí, které nás lidi zajímají. A pokud se jedná o formáty takových zveřejněných materiálů, patří k těm nejpopulárnějším nesporně videa. Jen těžko bychom hledali někoho, komu se právě videa nelíbí a kdo nikdy žádné neviděl. Lišíme se pochopitelně v tom, jaký obsah v nich chceme vidět, ale na tom, že je to atraktivní forma sdělení, se jistě shodneme.

Lidé tím pádem s oblibou sledují právě taková internetová videa, která je lákají. A někdy v nich naleznou i zalíbení a když je příležitost, vracejí se aspoň k těm nejoblíbenějším z nich. Ale má to jeden háček – aby je mohli sledovat zas a znovu, musí je na internetu pokaždé najít. A s tím mohou být problémy.

Někdy si člověk nevzpomene, kde že ono určité oblíbené video viděl, a tudíž už si k němu nenajde cestu. Což je ještě ta lepší možnost, protože si dotyčný časem může zase vzpomenout, případně může takové oblíbené video najít i jen náhodou. Ovšem je tu i horší scénář. A to ten, když provozovatel webové stránky takové video z jakéhokoliv důvodu odstraní. Protože kde nic není, tam ani smrt nebere, jak se říká. A i kdyby si pak uživatel pamatoval naprosto přesně, kde jeho milované video bylo, už ho nejspíše nikdy neuvidí.

A kdy ho přesto může uvidět? Vlastně ve dvou případech.

  1. Když ho autor uveřejní i na jiných stránkách, kde toto zůstane zachováno, případně když ho tam někdo sdílí.
  2. Když si ho stáhne a uloží na vlastní zařízení.

Nejlepší je pochopitelně ta poslední možnost. Když si uživatel video z internetu stáhne a uloží, už ho má k dispozici kdykoliv, i bez přístupu na internet. A chce to tedy jenom vědět, jak na takové stahování.

A jak na to? Docela jednoduše. Uživatel otevře portál s nabídkou různých stahovačů, vybere si ten pravý a použije ho, a je to. Pak už není problém si takové video zase prohlédnout, kdykoliv na to dostane člověk chuť.