13. 11. 2023

Nechcete přijít o videa?

Určitě se vám už někdy stalo, že jste neodolali pokušení a pustili si na internetu i nějaké video. Možná jenom náhodou, možná vědomě a úmyslně, protože jste od toho něco očekávali. Je to totiž naprosto logické počínání. Videa mohou být i hodně zajímavá, a vzhledem k šíři nabídky, jakou internet lidem poskytuje, je krajně nepravděpodobné, že by někdo nenašel žádné, které by se mu líbilo.

A když se některé z internetových videí zalíbí člověku skutečně hodně? Pak není žádnou výjimkou, že se k němu dotyčný vrací. Že si ho přehrává třeba i zas a znovu. A možná byste mu i hodně zkazili náladu, kdybyste mu byť i jen naznačili, že tento výtvor může jednoho dne nenávratně zmizet.

Ale to není jenom teorie. To se skutečně děje. A nikoliv výjimečně. Dnes a denně někdo ukládá na internet spousty videí, jenže se současně také mnohá videa mažou. Provozovatelé internetových stránek je prostě mažou, když už je u sebe z jakéhokoliv důvodu nechtějí mít. A pro uživatele to pak znamená, že smazaná videa tam, kde byla k nalezení, nenajdou. A třeba už je tedy nikdy neuvidí.

Ale nemusíme vidět realitu hned tak černě. Toto se sice děje, ale v žádném případě to neznamená, že by z internetu odstraněná videa nebyla nikdy více k vidění. Aspoň ti, kdo vědí, jak na to, si je mohou pouštět i nadále. A to dokonce i tehdy, když nemají k dispozici přístup na internet.

Pozitivem u internetových videí totiž je, že se dají stahovat. A když má uživatel k dispozici ten správný downloader, může si kterékoliv video, které se mu zalíbí, prostě stáhnout. A pak ho má uložené tam, kde ho chce mít, a nemusí se o jeho osud bát.

A i vy si můžete počínat podobně. Protože i vám jsou takové downloadery k dispozici, a pokud navštívíte ten správný portál, najdete snadno ten pravý a video si tím pádem budete moci stáhnout. A nikdy už o něj nepřijdete.