6. 7. 2023

Nic není navěky

Bylo by určitě dobré, kdyby to, co máme rádi a o co bychom jen neradi přicházeli, přetrvávalo věky. Jenže všichni bohužel dobře víme, že se tak neděje. Že všechno jednoho dne končí, ať už si to přejeme nebo ne. A podobný osud potkává i tak všeobecně oblíbenou záležitost, jakou jsou internetová videa.

I vy určitě některá taková videa znáte. A neuvěřím, pokud byste mi chtěli tvrdit, že vás nikdy žádné z nich nenadchlo nebo aspoň nezaujalo. A když si někdo některé na internetu vyvěšené video oblíbí? Pak se k němu vrací a třeba si i někam uloží jeho odkaz, aby pro něj bylo hledání co nejsnadnější. Což ale není právě nejdokonalejší řešení. S pomocí takového odkazu se totiž člověk dostane k onomu videu jenom tak dlouho, dokud ho tam nechají vyvěšené. A jakmile někdo oprávněný usoudí, že už tam nemá takové video více co dělat, prostě ho odstraní. A v tu chvíli už je jedno, že ho chce některý internetový uživatel znovu vidět a že si pamatuje i jeho odkaz. Video je pryč a už se nikdy nikde nemusí znovu vynořit.

Co když se s tím ale někdo z těch sledujících nechce smířit? Přece se neposadí před monitor a nebude si ono na internetu běžící video nekvalitně natáčet svojí kamerou! Nebo si ho nebude pouštět tak dlouho, až si ho zapamatuje tak dokonale, že bude stačit zavřít oči, aby si ho dotyčný ‚přehrál‘ aspoň ve své mysli!

Tak to skutečně být nemusí. Videa nemusí těm, kteří si je oblíbili, nenávratně mizet. Vždyť si je přece dotyční, tedy v podstatě kdokoliv z nás, mohou i stáhnout. Chce to mít jenom ten správný downloader, chce to vědět, jak na to, a pak už si můžeme své oblíbené videonahrávky stáhnout do vlastních zařízení a uložit si je zde.

Výhodou takto stažených videí je pochopitelně to, že máme jistotu, že je vždy najdeme tam, kam jsme si je uložili. A díky portálu, na kterém se najdou ty nejdůležitější downloadery, si tak můžeme uložit tolik videí, kolik jenom chceme.