Oblíbené cyklotrasy najdete i na videu na YouTube

Fast and free all in one video downloader

30. 1. 2023

Oblíbené cyklotrasy najdete i na videu na YouTube

Cyklistika je jedním z našich národních sportů. Je velmi masově rozšířena vzhledem k tomu, že na kole nemusíte šlapat do kopců a trhat rekordy, povozíte se na něm i po rovině nebo z kopce a existuje celá řada cyklostezek, které jsou vhodné i pro malé děti. Důležité je ovšem vědět, kde se takové trasy nachází.

Naleznete je v turistických průvodcích, mnohdy vydatně popsané a dobře označené, ale toto je vždy značení mapové, tedy takové, z něhož musíte umět vyčíst sklon svahu, stoupání, nebezpečné a namáhavé úseky, a to vše zejména díky vrstevnicím, jejich hustotě a tvaru. Číst v mapách se však musí umět a každý to nedovede, navíc některé nejsou natolik podrobné, abychom si podle nich naplánovali celodenní výlet. A k tomu se může hodit snímání videa na cyklotrasách a jeho publikování na Internet.

YouTube je kanál, kde tato videa lze objevit a využít pro svůj prospěch. Plánujete-li výlety na kole, porozhlédněte se také po YouTube, zda tam není nafilmovaná cyklotrasa v úseku, kam se chystáte. Cyklotrasy na videu vám dokážou přesně navodit situaci, kterou s velkou pravděpodobností prožijete i vy, bude tam vidět blízké či vzdálenější okolí, budete vnímat profil terénu, stoupání a klesání, rychlost jízdy a všechny okolní objekty, jako jsou mosty, lávky, křižovatky silnic, odbočky, značení na trase, okolní domy, restaurace s venkovním posezením, prodejní stánky a mnoho dalších důležitých „drobností“, které by se vám mohly hodit.

Videa si ukládejte na externí disk či jiná úložiště

Nevýhodou sociálních sítí je jejich nestabilita. Nemůžete totiž předpokládat, jak dlouho, a zda vůbec zůstane nějaké video na dotyčném kanálu k nahlédnutí. Každý vlastník videa, který jej publikuje, jej může kdykoli odstranit, a tak je rozumné, pokud objevíte nějaký zajímavý a prospěšný zdroj pro vás i vaši skupinu cyklistů, videa si pomocí stahovače videí uložte k sobě na externí disk, flash disk, případně na nějaké zašifrované úložiště na Internetu.