Položte si doma koberec jako profesionálové

Fast and free all in one video downloader

30. 1. 2023

Položte si doma koberec jako profesionálové

Zájem o koberce je i v současné době, kdy trh zaplavují dlaždice, vinyl a plovoucí podlahy, stále obrovský. Lidé nakupují koberce kusové, jimiž doplňují tvrdou podlahovou krytinu, ale i koberce v metráži. Položit kusový koberec na své místo nevyžaduje žádné zvláštní úsilí a zvládne to i malé dítě, pokud jej unese, ovšem s pokládkou koberce střiženého na míru to tak snadné není.

V některých rodinách se dokonce ještě můžete setkat s koberci ledabyle ustřiženými a položenými pouze tak, že okraje a rohy místností překrývají nebo naopak někde malý kousek schází. Výsledek práce je pak nevalný a mnohdy krásu tkaniny jen znehodnotí.

Profesionálové pokládají koberce jinak, než amatéři, a jestliže chcete mít doma podlahovou krytinu skutečně na úrovni, můžete si ze sociálních sítí, např. z YouTube, stáhnout video YouTube downloaderem s podrobnými instrukcemi, jak práci zvládnout jako odborníci.

Nebojte se toho, není to složité

Instruktážní video vám pravděpodobně naznačí, abyste si koberec zakoupili o něco větší, než je vaše místnost, a tu vyklidili tak, aby v ní nezůstalo doslova ani smítko. Koberec musíte pokládat na suchou a čistou podlahu, zbavenou prachu a nečistot.

Nejprve celý koberec rozprostřete tak, aby přečníval na všech stranách alespoň o pět až deset centimetrů, a počkejte několik hodin, než se slehne a nebudou na něm boule a další nerovnosti. Můžete se po něm i procházet, dokud neuznáte za vhodné, že na podlaze skutečně sedí. Poté opatrně ostrým technickým odlamovacím nožem začněte koberec přikládat k jedné ze stěn a odřezávejte jej přesně, aby lícoval s přesností na milimetry. Tímto způsobem docílíte, že bude perfektně kopírovat půdorys místnosti.

Pak už jen zbývá odříznout ze zbylého koberce pěti až sedmicentimetrový sokl a ten přilepit kontaktním lepidlem, např. alkaprénem, po obvodu místnosti na zeď.