30. 1. 2023

Recepty pro vaření mají větší váhu, pokud jsou natočené na video

Představte si, že jste právě dostali chuť na domácí klasiku – na smažený bramborák. Nemáte s jeho přípravou žádné zkušenosti a tak hledáte recepty na Internetu. Většina z nich jsou však strohé texty a v některých pasážích se přesnější informace nedozvíte. Jako příklad bychom mohli uvažovat zmiňovaný bramborák – třeba se v receptu píše, že máte použít na půl kila brambor pět stroužků česneku a na strouhání brambor hrubé struhadlo. Jenže stroužky česneku mohou být různě velké a stejně tak otvory ve struhadle.

Mnohem lepší bude, když si stáhnete video, kde je příprava bramboráku nafilmována od A do Z, se vším všudy, včetně přípravných prací. S videoreceptem bude vždy snazší práce, což také prokazuje vysoká sledovanost televizních pořadů, kde se odehrává děj přípravy pokrmů, a kde si můžete zvolené jídlo ihned připravit. Výhodou kanálu YouTube je však možnost video si stáhnout na počítač a nepotřebujete k němu žádný televizní přijímač. V televizi se také mnohdy neukazují některé detaily, aby byl pořad poutavější pro diváky. Ze sociálních sítí se však dozvíte i některé nepříjemné jevy a chyby, které vám hrozí u některých postupů, je tu zkrátka k dispozici video, které natáčel obvykle filmař amatér, i když má třeba značné zkušenosti z přípravy pestré plejády pokrmů.

Další podstatnou výhodou tohoto postupu je fakt, že si stažené video uložíte na flash disk nebo pevný externí disk a můžete si jej vzít spolu s notebookem s sebou na dovolenou, pokud ji například trávíte někde v horské chatě, pronajaté s vlastní kuchyňkou, kde si rekreanti vaří sami. Videorecepty pak můžete sdílet s ostatními a předkládat jim své gurmánské zážitky a připomínky. Nezapomínejte, že láska prochází žaludkem, a že zejména na dovolené chutná víc, než doma, kde jste unavení z pracovního procesu, vystresovaní a rozmrzelí.