Správný tvar brýlí vybírejte i podle inspirativního videa na YouTube

Fast and free all in one video downloader

30. 1. 2023

Správný tvar brýlí vybírejte i podle inspirativního videa na YouTube

Máte v plánu pořídit si sluneční či dioptrické brýle a nevíte, podle čeho se orientovat při výběru tvaru obroučků? Na tomto kritériu velmi záleží, protože nevhodně zvolená obruba jinak dokonalý výrobek může znehodnotit a pokazit celkový dojem, který na vašem obličeji brýle vytváří.

Rozlišujeme celkem čtyři typy obličejů podle vnějších rysů na oválný, kulatý, trojúhelníkový a obdélníkový (hranatý). Ke každému z nich se hodí jiný tvar obroučků a zajímáte-li se o tuto problematiku více do hloubky, můžete se o ni dočíst na Internetu s přiloženými obrázky, většinou kresbami.

Toto je však velmi hrubě znázorněno a ne vždy se podle tohoto scénáře dá orientovat v praxi. Mnohem lepší by bylo, kdybyste si stáhli z YouTube videa, ve kterých si lidé zkouší různé typy obroučků, a podle nich byste mohli posoudit, jaký typ se hodí zrovna k vám. Jde také o to, že každý nezapadá přesně do čtyř základních tvarů obličejů, někdo může mít obličej na rozhraní např. oválného a kulatého, někdo spodní část více hranatou a horní oválnou atp.

Video s reálnými modely, s živými lidmi, nám zkrátka více napoví a má mnohem větší vypovídající schopnost.

Tato instruktážní videa si pro jistotu stáhněte video downloaderem, protože se může stát, že druhý den jej jeho vlastník smaže. Obvykle to bývají, co se týče bajtové velikosti videa nepříliš velká, takže vám nezaberou mnoho místa ve vašem úložišti, a můžete je mít uschovaná do budoucna. Může se vám to hodit třeba za půl roku, až se seznámíte s jinou přítelkyní, která zrovna bude řešit stejnou situaci, a může se to hodit i vašim dětem či rodičům a prarodičům, kteří vybírají brýle pro sebe anebo pro někoho jako dárek.

Instruktážní videa na sociálních sítích jsou jednou ze zásadních výhod těchto kanálů, usnadňují mnoho životních situací a pomáhají nejen s volbou vhodných brýlí, ale i s dalšími běžnými každodenními situacemi v domácnosti, v zaměstnání či na cestách.