Tradiční i netradiční Vánoce a Velikonoce

Fast and free all in one video downloader

30. 1. 2023

Tradiční i netradiční Vánoce a Velikonoce

Blížící se vánoční či velikonoční svátky vítáme zejména proto, že si konečně odpočineme od pracovního vytížení. Dny volna tráví každý z vás po svém, ale přece jen se jedná o svátky tradiční, k nimž také patří výzdoba a některé pozitivně laděné zvyklosti. K Velikonocům neodmyslitelně patří pomlázky a barvení vajec.

Barvení kraslic a na tvrdo uvařených vajec lze provádět mnoha způsoby a schází-li vám inspirace, objevíte ji například na sociálních sítích v podobě příspěvků natočených na video. Video je totiž nejlepší způsob, jak popsat a dát vám najevo, že barvení vajec je snadné, že existují i jiné techniky, např. barvení v cibulových slupkách s útržky stébel trávy a některé jiné přírodní techniky. Ty snadno odkoukáte pohledem na video, mnohem snáz, než z psaného textu. Ve videu také bývá lépe vidět i přípravná fáze, jak s vejci nakládat, aby se vám při barvení nepoškodila.

Velmi dobrou vypovídající schopnost má i instruktážní video splétání velikonočních pomlázek. Kdo z vás si pomlázky kupuje, protože je nedokáže uplést, tomu poradíme, aby si stáhl YouTube downloaderem patřičný videonávod, a postupoval krok za krokem podle daných instrukcí. Je to poměrně snadné, jen vědět, jak začít, a jak klást na sebe jednotlivé pruty.

Nezapomínejte si videa stahovat k sobě na počítač, protože nejste jejich vlastník a ten se kdykoli může rozhodnout video smazat. Videa z YouTube nejsou příliš velká, nezaberou mnoho místa na externím disku a můžete si je uchovat i pro příští velikonoční svátky, pokud jste pletení pomlázky zapomněli.

Pomlázku si zasaďte, vyroste z ní strom

Upletenou pomlázku nevyhazujte, pokud je zhotovená z čerstvě nastříhaného vrbového proutí, pomlázku ponořte do kbelíku s vodou na několik dnů a pak ji zasaďte do zeminy a pravidelně zalévejte. Proutí pustí kořínky a začne vám z nich růst krásný dekorativní strom.