10. 1. 2024

Uspořádejte pro přátele stylovou retro párty

Retro výrobky a oděvy

Retro párty již řadu let patří k oblíbeným činnostem ve volném čase a překvapivě je pořádají i ti, co retro dobu nikdy nezažili. Můžete si ji připomenout na oslavách narozenin a dokonce i na svatbě nebo na lyžařském svahu v podobě závěrečného karnevalu k ukončení sezóny. K retro oslavě neodmyslitelně patří i dobové oblečení, obuv, bytové doplňky, domácí spotřebiče a elektronika. To ale není vše, oslavu byste mohli vylepšit i soukromou diskotékou.

Diskotéka „pro starší a pokročilé“

Svět Internetu a zejména sociální sítě umožňují sdílet staré videoklipy z doby sedmdesátých až devadesátých let dvacátého století. Naleznete v nich i skutečné poklady, natočené v době, kdy tamním protagonistům bylo něco málo přes dvacet, přitom mnozí už nejsou mezi námi, například George Michael, Michael Jackson nebo Marie Fredriksson ze skupiny Roxette. Oslovuje-li vás toto období, jedno z nejkrásnějších v dějinách lidstva na této planetě, stáhněte si některé klipy stahovačem videa a uspořádejte něco podobného, jako „Diskotéku pro starší a pokročilé“, což byl název rozhlasového pořadu právě z doby 80. let.

Videoklipy lze promítat projektorem na plátno nebo na zeď, v interiéru i venku na zahradě za teplého letního počasí, a ve spojení s vhodným občerstvením, například obloženými chlebíčky a jednohubkami to bude stylové a působivé.

Hudbou osmdesátých a devadesátých let se také dnes zabývají některé rozhlasové stanice, ovšem s videoklipem je to vždy vyšší level, něco víc, než jen poslech hudby. Skrze klip se do té doby přenesete, budete do ní vtaženi a výhodou klipů je to, že skutečně pochází z té doby, není to žádná fotomontáž ani počítačový filmový trik. Ti lidé tou dobou žili, prožívali ji a také vytvářeli. Někteří dokonce tvrdí, že lze měnit i minulost tím, že do ní vkládáme své pozitivní myšlenky a touhy.