24. 1. 2024

Už víte, jak to vypadá tam, kam se chystáte na dovolenou

Plánujete dovolenou někde v exotické destinaci a prozatím jste se nedokázali rozhodnout, kterému místu dát přednost? Patříte také k lidem, kteří sice milují palmy, moře a písečné duny, ale rozhodně vás to neláká na Saharu, kde teploty šplhají vysoko nad tropickou třicítku, anebo do Thajska, Indonésie či Malajsie, kde vás tropický a navíc velmi vlhký vzduch doslova praští do tváře a začnete se dusit horkem? Máme lepší tip, vydejte se s námi na ostrov Gran Canaria, do jeho jižního cípu Maspalomas. 

Kanárské ostrovy jak je neznáte

První, co vás na Kanárských ostrovech zaujme, je tamní klima. Po celý rok stabilní teploty kolem 23 stupňů Celsia. Tu a tam sice vystoupí nad 25 anebo klesnou pod 19, ale rozhodně tu neočekávejte aprílové počasí a velké teplotní výkyvy. Budete se tu cítit po celý rok jako v bavlnce. A až podniknete první cestu k moři v Maspalomas, písečné duny a vzrostlé palmy vám dají jasně najevo, že jste jen pár set kilometrů od největší pouště světa.

Stáhněte si video

Vlastně si stáhněte pomocí stahovače videa více videí, na sociálních sítích je jich bezpočet a mezi nimi naleznete i záběry z dronů. Kanárské ostrovy jsou nesmírně půvabné a velmi zajímavé z každého úhlu pohledu, ať už se zaměříte na pobřežní rekreační lokality s uměle zavlažovanými květinovými záhony a ibiškovými živými ploty, anebo na vnitrozemí, porostlé zakrslými borovicemi. Rozmanitost ostrova uchvátí nejednoho zájemce o dobrodružství, a nejste-li zrovna peciválové, pronajměte si vůz a procestujte ostrov Gran Canaria kříže krážem, stojí to za to.

Videa ukládaná na YouTube mohou mít různou kvalitu, ale naleznete mezi nimi i taková, co vysloveně zaujmou pozornost. A nemusí jít o profesionálního kameramana, i amatéři dovedou filmovat a mít cit pro detail i celkovou kompozici.

Vybraná videa pak představíte svým přátelům a možná, že se dohodnete na tom, trávit dovolenou na Kanárských ostrovech v partě, všichni pohromadě v jednom hotelu, odkud se budete vydávat na jednodenní výlety po stopách filmových snímků ze sociálních sítí.