23. 9. 2023

Videa se nemusí ztrácet

Videa patří k oblíbenému obsahu internetu. A dá se říci, že jsou jako celek vlastně dokonalá. Jistě, ne všechna se líbí všem, ale určitě si mezi nimi každý člověk najde přesně to, o co má zájem, vyhoví se tu komukoliv z lidí na této planetě. A proto se taková videa těší obvykle dost velké sledovanosti, když za něco stojí. Kolikrát si je my lidé dokonce oblíbíme natolik, že si je pouštíme opakovaně a že se k nim vracíme klidně i mnohokrát a v rozmezí klidně i mnoha let! Ale…

Vracíme se k nim na internetu samozřejmě jenom tak dlouho, dokud je tam dokážeme najít. Protože má internet i tu neblahou vlastnost, že neuchovává automaticky veškerý svůj obsah navěky. A to znamená, že se video někdy někde objeví, ale za nějakou dobu může zase zmizet. A ti, kdo ho hledají na daném místě, už ho tam pak nenajdou. A tedy ho zřejmě už nikdo neuvidí.

Když se nějaké video z internetu ztratí, je jednoduše pro veřejnost ztracené. S tím nikdo nic nenadělá. Jakmile někdo video vymaže, zůstane vesměs nanejvýš vzpomínka na ně.

Ale nemusí to skončit jenom takto chmurně. Jsou lidé, kteří si na internetu nějaká videa oblíbili a nepřišli o ně ani poté, co tato ze sítě nenávratně zmizela. A jak je to možné?

Takoví lidé prostě použili downloader neboli stahovač, zvolená videa si s pomocí tohoto nástroje stáhli do svých zařízení a uložili si je tu. Což jim dalo možnost vracet se k těmto výtvorům i po jejich zmizení z internetu, a to vlastně navíc klidně i offline. Protože co máme ve svém zařízení, k tomu internet nepotřebujeme.

A že byste si i vy chtěli nějaká svá oblíbená videa z internetu uchovat? Žádný problém. Je tu celá řada downloaderů, které vám s tím mohou pomoci. A nejjednodušeji se k nim dostanete přes portál, na kterém jsou shromážděny odkazy těch nejdůležitějších stahovačů. Díky nimž vám už nemusí žádné video nechtěně zmizet v nenávratnu.