1. 10. 2023

Videa z internetu mizí

Internet nám nabízí spoustu různorodého materiálu, ze kterého si vybere snad každý z nás. Ať už se zajímáme o cokoliv, někde na internetu to je a nám tak stačí to najít a využít podle svých představ. A ať úmyslně nebo jenom náhodou zamíříme někdy na této síti i na nějaká ta videa. Jde přece o něco, co nás může bavit nebo třeba i poučit, a to více než přijatelnou formou. Protože videa mohou sledovat i ti, kdo neumí cizí jazyky, ba i ti, kdo neumí číst, protože se tu odehrává něco, co je pochopitelnější než jiné formy internetových prezentací.

Někdy se na nějaké video ani nedokoukáme, protože zjistíme, že nás z nějakého důvodu nenadchlo. Někdy ho zhlédneme jednou a stačí nám to. A někdy jsou tu i videa, k nimž se vracíme opakovaně a rádi. A je dobře, že jsou pro nás na internetu k dispozici.

Jenže ona ta videa nebývají na internetu často navěky. Jednoho dne je tam někdo vyvěsí, tato jsou tam pak nějakou dobu k vidění, a nakonec jsou zase odstraněna. A ti, kdo by je chtěli vidět i po jejich odstranění, mívají smůlu. Protože ne vždy se totéž podaří dohledat na nějaké jiné internetové stránce.

A tak se mnoho lidí smiřuje s tím, že videa, která byla z internetu odstraněna, už nikdy víc neuvidí. Což je někdy ale škoda. A kéž by se tak našel způsob, jak si je uchovat!

A jedno řešení naštěstí existuje. Říká se mu hezky česky stahovače nebo hezky anglicky downloadery. A co to obnáší? Jedná se vlastně o pomocníky, kteří uživatelům internetu umožňují stahovat si ze sítě videa a tato si pak ukládat někam, kde zůstanou za všech okolností k dispozici.

Stačí si vybrat ten správný stahovač, video si s jeho pomocí uložit tam, kam je uživateli libo, a takové video už se pak neztratí, i kdyby už se nikde na internetu nevyskytovalo. A to je dobrá věc. Protože se přece nepřipravíme o to, co máme rádi, když si to můžeme pro sebe uchovat!