Zabavte vaše děti tvořivostí

Fast and free all in one video downloader

30. 1. 2023

Zabavte vaše děti tvořivostí

Každý člověk je v jádru tvořivý, rád něco zhotovuje, dává něčemu vlastní jedinečnou formu a své výrobky také s radostí předkládá ostatním ke sdílení. Hospodyňky rády vaří a pečou a největší odměnou je pro ně váš úsměv a konstatování, jak jste si pochutnali. Stavbaře zas těší po výstavbě mostu nad řekou, až se po něm projedou první automobily a cyklisté a třeba švadlena je ráda, když její oděv bude žádaný nejen na módních přehlídkách, ale i mezi běžnými zákazníky.

K tvořivosti bychom měli vést odmalička i naše ratolesti. Je smutné, když potkáváte na ulicích bloumající mladíky, jak tupě zírají na displej mobilního telefonu, a pouze pasivně přijímají to, co jim nabízí sociální sítě. Máme pro vás tip, jak sociálních sítí využít pro váš prospěch – naučte vaše děti stahovat videa pouze taková, která je inspirují k vlastní tvůrčí činnosti.

Takových videí je na Internetu mnoho, jen vědět, kde je najít, a jak je stáhnout. Můžete k tomu využít bezplatných stahovačů, videa uložíte na externí disk, flash disk nebo pevný disk v počítači, vhodné je kopii videa duplikovat na záložní úložiště, a pak už můžete realizovat své smělé plány.

Stavebnice, vláčky, modelářství

Je známo, že děti, které vytváří vlastní svět formou hry, bývají v životě naplněné štěstím, a mnohdy dovedou být velmi skromné ve svých požadavcích. Můžete s dětmi začít vytvářet modely železnic, letecké modely (různá házedla či bezmotorové kluzáky) a využít k tomu návodů z YouTube, z nichž mnohé mohou být velmi inspirativní.

Sportovní aktivity

Děti milují pohyb a vy jim můžete nabídnout třeba plavání, skoky na trampolíně, barefoot chodníčky, cykloturistiku a pěší turistiku, základy horolezectví nebo vodní sporty (rychlostní kanoistiku a vodní slalom). Na toto téma je na sociálních sítích obrovské množství videí která děti odvedou od těch nevhodných, zavádějících či dokonce nebezpečných.